advert

NASZ PERKUSISTA zawojował Regionalny Konkurs Perkusyjny!

NASZ PERKUSISTA zawojował Regionalny Konkurs Perkusyjny!

Pamiętacie jak jakiś czas temu nasi trębacze zajęli wysokie miejsca w Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów? Wspominaliśmy wtedy, że przynależenie do naszej orkiestry zmobilizowało wiele młodych osób np. do kontynuowania nauki gry na instrumentach dętych także w szkołach muzycznych. Jedną z tych osób jest nasz perkusista Mateusz Haczyk, który na co dzień uczy się gry na perkusji zarówno pod okiem wybitnego perkusisty Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu Krzysztofa Kożucha, który jest jego instruktorem w Chludowie, jak i od swoich nauczycieli w poznańskiej szkole muzycznej.

Mateusz Haczyk zajął I miejsce w swojej kategorii w II Regionalnym Konkursie Perkusyjnym „Konfrontacje młodych werblistów”, który odbył się 15 maja 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu.

Konkurs ten był skierowany do wszystkich uczniów klas perkusji szkół muzycznych I stopnia z regionu wielkopolskiego. Uczestnicy rywalizowali w czterech grupach z podziałem na klasy, do których uczęszczają. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie – perkusiści z 9 szkół muzycznych I stopnia regionu wielkopolskiego.

Serdecznie GRATULUJEMY Mateusz! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i cieszymy się, że jesteś z nami! 🙂

 

zdjęcia J. Posavec i strona FB konkursu