advert

Młodzież w natarciu

http://orkiestrachludowo.pl/wp-content/uploads/2017/06/20170622_175644-1.jpgMłodzież w natarciu

Dzielnie się uczą, ćwiczą w domu i pod okiem swoich nauczycieli na lekcjach indywidualnych, mieli już próby tzw. „Małej Orkiestry”, a ponadto przeszli pozytywnie egzaminy praktyczne z gry na instrumentach dętych i już od września powoli, małymi krokami, będą wkraczać w szeregi „Dużej Orkiestry”.

Nasi Młodzi Artyści – tak, bo o nich właśnie mowa – w czwartek 22 czerwca zdawali ważny egzamin, który uprawniał ich będzie do wstąpienia w szeregi naszej orkiestry. Dla wielu z nich występ egzaminacyjny nie był czymś nowym, bo mieli już okazję wystąpić publicznie w partiach solowych podczas naszego ostatniego wyjazdu zimowego. Wtedy to po raz pierwszy brali udział w wyjazdowych warsztatach orkiestrowych i jeszcze biernie obserwowali próby całościowe orkiestry. Uczestniczyli za to czynnie w licznych zajęciach indywidualnych i sekcyjnych, z czego byli ogromnie zadowoleni – przy tak utalentowanych, cierpliwych i sympatycznych nauczycielach nie ma co się czemu dziwić. 😉

Za to już od września, co czwartek zasiądą wśród nas na kilka łatwiejszych utworów, by oswajać się powoli z grą w „Dużej Orkiestrze”.

Trzymamy kciuki, by ich zapał nie mijał i by jak najprędzej zasilili nasze szeregi nie tylko na próbach ale i koncertach przed publicznością.

Gratulujemy zdanych egzaminów i życzymy udanych wakacji, by po powrocie mieli siłę i mnóstwo zapału do wspólnej gry. 🙂