advert

Orkiestrowy saksofon i perkusja na rockowo :)

http://orkiestrachludowo.pl/wp-content/uploads/2017/07/untitled-shoot-4646.jpgOrkiestrowy saksofon i perkusja na rockowo :)

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, nasza orkiestra to nie tylko zdolna młodzież czy doświadczona starszyzna, ale i ci już całkowicie pełnoletni 😉 muzycy, którzy także kochają muzykę i choć nie uczą się w szkołach muzycznych, nadal także poza grą w chludowskiej orkiestrze wiążą swoje życie z muzyką.

Takimi osobami są Piotr Dolata i Krzysztof Kożuch. Ci dwaj Panowie poznali się w chludowskiej orkiestrze, jednak zamiłowanie do „cięższego” brzmienia i rockowego grania połączyło ich drogi w muzycznym świecie także poza chludowską orkiestrą 🙂 .

Krzysztof to zawodowy perkusista Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu, który jednocześnie swoją wiedzę muzyczną i umiejętności gry na przysłowiowych „garach” przekazuje naszych młodym, orkiestrowym perkusistom.

Piotr od dziecka związany z muzyką zaczynał od gry na fortepianie w szkole muzycznej, następnie założył rockowy zespół z kolegą z podstawówki i dołączył do orkiestry dętej, gdzie gra na saksofonie barytonowym. 

Nie możemy przecież wspominać wyłącznie o osiągnięciach naszej młodzieży gdy i przysłowiowa „starszyzna” daje radę! 🙂

Otóż, wspomnieni wyżej panowie wraz ze swoim zespołem rockowym Vicky Blows zajęli I miejsce w przeglądzie Wojskowych Zespołów Rockowych na Węgorzewo Naturalnie Mazury Festiwal! 

Jeśli macie chęć posłuchać, jak można połączyć „dęciaki” z rockowym brzmieniem zachęcamy do zapoznania się z twórczością zespołu Vicky Blows (facebook VB),  a chłopakom z zespołu serdecznie gratulujemy wygranej!

Vicky Blows skład:

Cyryl Wysocki – wokal, bas

Filip Gorzelak – gitara elektryczna

Aleksander Bromberek – wokal, bas, trąbka

Krzysztof Kożuch – perkusja

Piotr Dolata – gitara, sax tenor, sax baryton