advert

O nas

O nas

Nasza orkiestra gromadzi w swoich szeregach ludzi, którzy kochają muzykę, amatorów często uczących się samodzielnie, których niesamowity upór, chęci i czas poświęcony na wielogodzinne ćwiczenia przyczyniły się do pięknego dorobku jakim jest 70 lat istnienia chludowskiej Orkiestry Dętej.

Jesteśmy orkiestrą z małej miejscowości liczącej zaledwie około 1300 mieszkańców, dlatego mówimy, że jesteśmy „orkiestrą rodzinną”. Pasja muzykowania często jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, grali tu nasi dziadkowie, grają rodzice, dzieci i wnuki. Tak więc spokojnie można powiedzieć, że orkiestra jest wielopokoleniowa, czyli to skarbnica wielu doświadczeń, co sprawia, że nasz repertuar jest coraz bardziej różnorodny. Każdy z nas jest inny i ma inne upodobania muzyczne, jednak gdy jesteśmy wszyscy razem tworzymy jeden zgrany zespół. Prawdą jest, że „muzyka nie zna granic” jej magia zbliża nas do siebie i przenosi w inne miejsca.

Orkiestra bierze udział w wielu festiwalach i przeglądach Orkiestr m. in. w Przeglądzie Orkiestr Powiatu Poznańskiego w Boduszewie, Przeglądzie Orkiestr Rajmunda Gronowskiego w Swarzędzu, a w bieżącym roku w Paradzie Orkiestr podczas Letnich spotkań muzycznych w Świnoujściu.  Koncertowaliśmy również  wśród naszych przyjaciół z Gmin Partnerskich Suchego Lasu na Węgrzech w Tamasi i Regolly, oraz w Poroninie. W roku 2013 Orkiestra miała przyjemność zagrania koncertów dla rodaków zamieszkałych na Litwie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a także w Makarskiego lata dla turystów wypoczywających w Chorwacji w 2015r. W bieżącym roku Orkiestra została zaproszona przez Towarzystwo Polsko – Francuskie do Cestas aby uświetnić swoją muzyką Święto Narodowe Francji.

Orkiestra swoją działalnością daje niezliczone koncerty dla społeczeństwa na rynku lokalnym jak i ogólnopolskim. Ważnym wydarzeniem w życiu Orkiestry był koncert Niepodległościowy w  Filharmonii Poznańskiej w Auli Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także koncert z okazji 25-lecia wolnych wyborów w Polsce pod Patronatem Prezydenta RP. Szczególnym wydarzeniem w życiu orkiestry był wspólny koncert z Orkiestrą Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

W 2015 roku nasza Orkiestra została laureatem konkursu orkiestr województwa wielkopolskiego im Leona Schuberta „ O Złoty Róg” a rok wcześniej zdobywając w tym samym konkursie II lokatę.

W 2013 roku orkiestra odebrała II nagrodę Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, oraz za  popularyzowanie kultury i osiągnięcia artystyczne. 2016 rok również stał pod pasmem nagród gdzie nasza orkiestra w Kole zdobyła II miejsce w konkursie orkiestr „ O Kryształowe Koło” a nasz kolega Paweł Kołodziej najlepszym solistą konkursu.

„Niektórych uczuć nie sposób wyrazić słowami…

…dlatego stworzono muzykę”