advert

70 lat minęło jak jeden dzień

70 lat minęło jak jeden dzień

27 sierpnia 2016 roku w Chludowie miał miejsce uroczysty koncert z okazji 70 lat istnienia naszej orkiestry. Patrząc na ten jubileusz z perspektywy lat, mogłoby się wydawać, że chludowska orkiestra jest już stara i powinna się powoli wybierać na zasłużoną emeryturę, w końcu przysłowiowa „siedemdziesiątka” na karku ma prawo nieść za sobą szron na włosach i chęć spokojnego wyhamowania czy zasłużonego wypoczynku.

Nic bardziej mylnego!

Nasza orkiestra wcale nie ma zamiaru zwalniać tempa, o artystycznej emeryturze nawet nie wspominając! Wręcz przeciwnie, z roku na rok jako wielka orkiestrowa rodzina mamy w sobie coraz więcej chęci do działania, zapału i nowych pomysłów! Wierzymy, że wieloletnie doświadczenie sceniczne i zamiłowanie do wspólnego muzykowania pozwoli nam świętować kolejne okrągłe jubileusze, a młoda krew, która przybywa do naszej orkiestry z każdym kolejnym rokiem, pozwoli jej trwać na polskiej scenie artystycznej przez kolejne dekady.

Mamy nadzieję jeszcze nie raz pozytywnie Państwa zaskoczyć i sprawić, by każdy kolejny koncert Orkiestry Dętej z Chludowa stanowił dla jego słuchaczy piękne przeżycie artystyczne, które pozostanie w pamięci na zawsze.

 

Podczas uroczystego świętowania okrągłego jubileuszu połączonego z konkursem orkiestr dętych o Złoty Róg, kapelmistrz Krzysztof Żeleśkiewicz miał przyjemność wręczyć zasłużonym przez lata dla orkiestry członkom i przyjaciołom pamiątkowe odznaczenia, stanowiące dowód uznania i wdzięczności za wieloletnie poświęcenie i sympatię względem Orkiestry Dętej z Chludowa.