Festiwal Orkiestr Dętych w Chludowie 2026
Sobota 30 maja upłynęła w Chludowie pod znakiem muzyki, wspólnego muzykowania i wspaniałej atmosfery. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym przemarszem spod kościoła w Chludowie ulicą Kościelną na Rynek, gdzie wszystkie orkiestry wspólnie wykonały dwa utwory: „Highland Cathedral” oraz dobrze znany wszystkim miłośnikom muzyki dętej utwór „Orkiestry Dęte”.
Po wspólnym rozpoczęciu przyszedł czas na część koncertową. Każda z zaproszonych orkiestr zaprezentowała koncert dostarczając publiczności wielu muzycznych emocji. Byli z nami nasi wyjątkowi goście z partnerskiej gminy Tamási na Węgrzech. Tamási Koncert-Fúvószenekar która zachwyciła publiczność swoim repertuarem, energią i doskonałym wykonaniem m inn Rapsodią Węgierską. Liczba bisów, do których muzycy byli wywoływani przez publiczność, najlepiej pokazuje, jak entuzjastycznie mieszkańcy i goście zgromadzeni tego popołudnia na chludowskim rynku przyjęli ich występ.
Dziękujemy wszystkim orkiestrantom za stworzenie tego muzycznego święta:
Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia:
Dziękujemy również publiczności za obecność, gorący doping i stworzenie wyjątkowej atmosfery. To właśnie dzięki Wam takie wydarzenia mają szczególny charakter i na długo pozostają w pamięc



























































