Nasi liderzy

Krzysztof Żeleśkiewicz - Kapelmistrz

  Nie byłoby mnie dziś w tym miejscu, przed tą wspaniałą orkiestrą i muzykami, gdyby nie zaszczepienie miłości do muzyki przez mojego pierwszego nauczyciela – druha Mariana Pięgota z orkiestry ZHP z Uniejowa – mojego rodzinnego miasta. Zanim jednak stanąłem za pulpitem dyrygenckim, w wieku 15 lat wyruszyłem do średniej szkoły muzycznej w Gdańsku. Była to szkoła, można rzec, wyjątkowa - po pierwsze jedyna w Europie, a po drugie – o profilu wojskowo – muzycznym.
  Jestem Absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, studiów podyplomowych Akademii Muzycznej Poznaniu, o specjalizacji Dyrygentura Orkiestr Dętych, Zarządzanie Kulturą w Wojsku Polskim na Akademii Sztuki Wojennej oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wojskowej Akademii Technicznej.
  Obecnie pracuję jako Dowódca-Kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Toruniu. Wcześniej pracowałem jako Zastępca Dowódcy-Kapelmistrza ORSP w Poznaniu, p.o. Dowódcy Kapelmistrza Orkiestry Wojskowej w Dęblinie i Oleśnicy, a także jako Tamburmajor Orkiestry Garnizonowej w Bytomiu.
  Swoją przygodę z muzykami w ruchu amatorskim rozpocząłem w 2009 roku jako nauczyciel gry na saksofonie i flecie w MOD w Tarnowie Podgórnym.
  W styczniu 2011 roku rozpocząłem pierwsze próby z muzykami Orkiestry Dętej z Chludowa z którą po dziś dzień koncertujemy w różnych miejscach w Polsce i za granicami kraju. Właśnie praca z tą orkiestrą w ruchu amatorskim daje mi najwięcej satysfakcji.

Michał Wojtyna - Prezes

  Wraz z poprzednimi Prezesami jestem inicjatorem utworzenia Stowarzyszenia i wprowadzenia zmian w zarządzaniu i dalszego rozwoju orkiestry. Pełniłem funkcję Skarbnika oraz V-ce Prezesa naszego stowarzyszenia.
  Od najmłodszych lat związany jestem z orkiestrą do której wstąpiłem w wieku 9 lat. Po dziś dzień gram na tenorze i łączę obowiązki muzyka oraz prezesa orkiestry które mam przyjemność pełnić od 2017 roku. Tradycje muzykowania jak mówi mój tata, odziedziczyłem po jego bracie, który ukończył szkołę muzyczną.
  Z zamiłowania i wykształcenia jestem kucharzem oraz technikiem technologii żywienia. W działalności bieżącej najważniejszym dla mnie elementem jest zapewnienie wszystkim muzykom jak najlepszych warunków grania oraz wprowadzanie najlepszych form zarządzani.

Mateusz Wesołowski – instruktor puzonów i tub

  Naukę gry na puzonie rozpocząłem w 2001 roku w ZSM im. I. J. Paderewskiego w Krośnie, którą ukończyłem z wyróżnieniem. Podczas mojej edukacji wielokrotnie zostałem laureatem konkursów o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.
  W 2012 roku zostałem absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie puzonu prof. dra hab. Macieja Łakomego. Podczas studiów brałem udział w wielu kursach oraz lekcjach mistrzowskich. Po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę jako pedagog w klasie puzonu w Szkole Muzycznej I i II st. w Gorzowie Wielkopolskim. Rok później, czyli w 2013 roku zostałem instruktorem w Orkiestrze w Chludowie. W 2014 roku rozpocząłem pracę w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Poznaniu jako pierwszy puzonista - solista.
  Do tej pory współpracowałem z wieloma zespołami kameralnymi oraz orkiestrami symfonicznymi, miedzy innymi: Poznań Brass, Capella Zamku Rydzyńskiego, Masterbrass, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Szczecińska, Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu.
  Wcześniejsi instruktorzy klasy puzonów i tub: Roman Beta.

Damian Lotycz - instruktor waltorni i tenorów

  W 2012 roku ukończyłem Akademię Muzyczną w Poznaniu, w klasie waltorni doktora Krzysztofa Stencla. W czasie studiów rozpocząłem pracę w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie pracowałem w latach 2009-2017. Brałem również udział w licznych kursach m.in.: Edwarda Deskura, Zdzisława Stolarczyka, Igora Szeligowskiego, Tomasza Bińkowskiego, Kazimierza Machałe, Dariusza Mikulskiego, Macieja Łakomego, Krzysztofa Białasika, Teunisa van der Zwarta.
   Od 2008 do 2017 byłem muzykiem Orkiestry Miasta Poznania przy MPK. Ponadto, od roku 2012 jestem aktywnym członkiem zespołu Poznań Brass. Do tej pory współpracowałem z orkiestrami symfonicznymi takimi jak: Filharmonia Poznańska, Filharmonia Gorzowska, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Filharmonia w Jeleniej Górze, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Rzeszowska. Od 2018 roku pracuję w ORSP, a z orkiestrą w Chludowie jestem związany od roku 2015.
  Wcześniejsi instruktorzy klasy waltorni : Adam Brzyski oraz (cz.p.o Agnieszka Cieślak, Julia Matouszek)

Rafał Pakuła - instruktor instrumentów perkusyjnych

Naukę gry na perkusji rozpocząłem w 1999 roku w PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu, pod czujnym okiem mgra Henryka Przytockiego i kontynuowałem ją w ZPSM II stopnia im. Artura Malawskiego w Przemyślu u tego samego pedagoga. W 2013 roku zostałem absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie perkusji prof. Jacka Woty.
  Podczas studiów brałem udział w wielu kursach oraz lekcjach mistrzowskich. Po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę jako pedagog w klasie perkusji w PSM I stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie oraz jako członek orkiestry dętej MPK w Poznaniu. Od 2018 roku jest instruktorem w orkiestrze w Chludowie.
  Wcześniejsi instruktorzy klasy perkusji : Krzysztof Kożuch ( cz.p.o Karol Nowak )

Michał Sobieralski - instruktor klarnetów i fletów

Edukację muzyczną rozpocząłem w ‪1995 roku w POSM I st. w‬ Poznaniu, wówczas moim instrumentem głównym były skrzypce. Czułem jednak, że nie jest to instrument, którym mogę wyrazić swoją ekspresję. Z tego powodu w 1999 roku zacząłem naukę na klarnecie, którą kontynuowałem w POSM II st. W 2012 roku ukończyłem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie klarnetu, prof. Zdzisława Nowaka. W trakcie edukacji muzycznej brałem udział w wielu warsztatach i kursach muzycznych prowadzonych przez wybitnych klarnecistów m. in. Florent Heau, Alessandro Carbonare, Guy Dangain czy Wojciech Mrozek. Jako klarnecista miałem przyjemność występować u boku znakomitych artystów reprezentujących przeróżne style muzyczne od klasyki, przez muzykę rozrywkową i jazz. Wśród nich: ‪Jose Carreras‬, ‪Andrea Bocelli‬, Leszek Możdżer, Kuba Badach, Marek Napiórkowski, Adam Sztaba, ‪Orbert Davis‬, Chicago Jazz Philharmonic i wielu innych. Od 2012 roku jestem muzykiem Orkiestry Miasta Poznania przy MPK, a od 2014 roku prowadzę klasę klarnetu w PSM I st. w Kościanie.
Z Orkiestrą Dętą w Chludowie jestem związany od 2020 roku. Wcześniejsi instruktorzy klasy klarnetów i fletów: Piotr Wołczański, Paweł Kołodziej, Marcin Najdek.

Michał Śliwiński - instruktor saksofonów

  Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem już w wieku 6 lat. Ukończyłem PSM I st. w Zduńskiej Woli na fortepianie, oraz II st. na saksofonie. Jestem absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie saksofonu.
  Zdobywałem doświadczenie grając w wielu zespołach, zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych (min. kwartety saksofonowe, big-bandy, orkiestry). Miałem przyjemność współpracować z Teatrem Wielkim oraz z Filharmonią w Poznaniu (m.in. pod batutą Jana Krenza).
   Swoje umiejętności doskonaliłem również poprzez udział w licznych warsztatach i kursach saksofonowych (np. z Radkiem Knopem, Matjazem Drevenskiem, Bernardem Steuerem, Pawłem Gusnarem, Janem Schulte-Bunert). Teraz zdobytą wiedzę staram się przekazywać moim uczniom. Z orkiestrą z Chludowa związany jestem od 2019 roku.
  Wcześniejsi instruktorzy klasy saksofonów : Marcin Najdek, Paweł Kołodziej , Sebastian Zarych

Adam Brzyski – instruktor trąbek​

  Swoją edukację muzyczną rozpocząłem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu. Ukończyłem Państwowe Liceum Muzyczne im. Artura Malawskiego w Przemyślu, w klasie trąbki mgra Franciszka Lotycza. Jestem absolwentem klasy trąbki st. wykł. Stanisława Kwapisza, którą ukończyłem na Akademii Muzycznej w Poznaniu.
  Swoje umiejętności doskonaliłem podczas wielu kursów mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych trębaczy, między innymi: Ronalda Romma, Manfreda Bochschneigera, Konradina Grothe'a, Gabriela Cassone. W latach 2006-2008 prowadziłem klasę trąbki w Poznańskiej Szkole Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Od 2008 roku jestem związany z mundurem wojskowym; służyłem w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie, a obecnie pracuję w Orkiestrze Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. Współpracowałem między innymi z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Orkiestrą Teatru Muzycznego W Poznaniu, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu. Brałem udział w wielu projektach i wydarzeniach muzycznych. Występowałem między innymi z takimi artystami jak: Zbigniew Wodecki, Zbigniew Namysłowski, Satnosław Fijałkowski, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Piotr Rubik.
  Od 2011 roku pracuję jako instruktor nauki gry na trąbce w Orkiestrze Dętej w Chludowie.

Sprawdź najbliższe wydarzenia z naszym udziałem!